Medycyna Estetyczna

opis zabiegów

Dyskrecja Piękna

Cosmelan

Mechanizm Działania

Cosmelan to preparat nowej generacji, który uznawany jest za jedną z najskuteczniejszych nieinwazyjnych metod wybielających przebarwienia w odniesieniu do innych terapii depigmentacyjnych obecnych na rynku medycyny estetycznej. Stanowi skuteczną broń w walce z przebarwieniami o podłożu hormonalnym( melasma ), zmianami posłonecznymi, piegami co dla wielu osób jest przykrym problemem, z którym borykają się każdego dnia. Cosmelan stanowi zarówno połączenie peelingu chemicznego oraz dermokosmetyków zawierających inhibitory procesu melanogenezy – zjawiska polegającego na tworzeniu barwnika melaniny wewnątrz melanocytów znajdujących się w warstwie podstawnej naskórka i pełniących funkcję bariery fotoochronnej. Mechanizm działania Cosmelanu oparty jest na unikalnym składzie odpowiednio dobranych składników hamujących tyrozynazę-podstawowego enzymu w procesie wytwarzania melaniny. Zabieg przy użyciu Cosmelanu stymuluje także odnowę kolagenu, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory, rozjaśnia skórę co w efekcie daje wyraźny efekt odmładzający skórę. Skuteczność Cosmelanu pozwala w 90 % przypadków usunąć przebarwienia również te, które towarzyszyły pacjentowi od wielu lat.

Procedura Zabiegu

Zabieg Cosmelanu jest poprzedzony konsultacją lekarską, na której ustalany jest fototyp skóry oraz rodzaj przebarwień skórnych. Pacjent zostaje poinformowany o zasadzie działanie i etapach zabiegu ponieważ procedura składa się z 2 etapów: ETAP PIERWSZY- w gabinecie, w którym lekarz oczyszcza i odtłuszcza skórę pacjenta, a następnie nakłada maskę Comelan 1. Maska nałożona w gabinecie ma głębokie działanie peelingujące. ETAP DRUGI odbywa się w warunkach domowych. Pacjent z nałożoną maską wraca do domu. Czas trzymania maski jest konsultowany przez lekarza w zależności od fototypu skóry pacjenta. Zwykle jest to okres od 6-8 godzin, po którym preparat jest zmywany pod bieżącą wodą. W domu pacjent stosuje krem depigmentacyjny Cosmelan2, od trzeciego dnia, który złuszcza wierzchnie warstwy naskórka. Okres stosowania to minimum 3 miesiące od zabiegu podstawowego, przy czym może być wydłużony według schematu dobranego przez lekarza.

Wskazania do zabiegu

  • Usuwanie przebarwień słonecznych, hormonalnych, melasy, piegów
  • Wyrównanie koloru skóry
  • Leczenie stanów zapalnych i nadmiernego wydzielania sebum
  • Likwidacja powierzchniowych zmarszczek
  • Likwidacja rozszerzonych porów
  • Działanie profilaktyczne anti-aging poprzez stymulację skóry do regeneracji włókien kolagenowych , dzięki czemu dochodzi do spłycenia zmarszczek

Przeciwskazania do zabiegu przy użyciu Cosmelanu

  • Ciąża, Okres karmienia piersią
  • Infekcje wirusowe (opryszczka), bakteryjne , grzybiczne
  • Aktywne zmiany skórne
  • Alergie na substancje zawarte w preparacie
  • Peelingi chemicze (tydzień przed procedurą)
  • Ekspozycja na słońce (świeża opalenizna)
  • Depilacja laserowa
  • Retinoidy (okres odstawienia poprzedzający zabieg około 6 miesięcy)
  • Pochodne witaminy A stosowane zewnętrznie (okres odstawienia poprzedzający zabieg 1 miesiąc)

Co zawiera

  • Roztwór odtłuszczający
  • Maskę w kremie Cosmelan 1
  • Krem depigmentujący Cosmelan 2
  • Krem łagodzący Hydra Vital Factor K

.

Substancje zawarte w Cosmelan 2

  • Kwas kojowy
  • Kwas fitowy
  • Arbutyba
  • Palmitynian retinolu
  • Kwas askorbowy

.

Kontrola pozabiegowa

Po zabiegu pacjent powinien stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym codziennie przynajmniej 2x dziennie przed wyjściem z domu. Zaleca się stosowanie preparatów o działaniu nawilżającym i natłuszczającym aby zmniejszyć uczucie dyskomfortu odczuwane przez pacjenta. Bardzo istotne jest, aby kuracja Cosmelanem nie była przerwana, ponieważ przebarwienia mogą się pojawić ponownie z uwagi na to, że terapia nie eliminuje skłonności do hiperpigmentacji, a jedynie ją hamuje. W trakcie terapii Cosmelanem nie stosuje się innych terapii wybielających czy złuszczających

Efekty kuracji Cosmelanem

Zauważalne są już po 7 dniach od rozpoczęcia terapii. U osób z fototypen skóry I-II wg Fitzpatricka ( jasna karnacja skłonna do oparzeń słonecznych, blondyni i szatyni o niebieskich oczach ) efekt wybielenia zmian skórnych jest obserwowany pomiędzy 8-21 dniem kuracji U osób z fototypem skóry IV-V wg Fitzpatricka ( śniada/ ciemna karnacja skóry , łatwa opalenizna bez poparzeń skóry , osoby o ciemnych oczach ) efekt wybielenia zmian skórnych jest widoczny pomiędzy 8-10 dniem kuracji. Zabieg może być zatem przeprowadzony u pacjentów z każdym typem skóry a jego cenną dodatkową zaletą jest to, że może być wykonywany o każdej porze roku z uwzględnieniem profilaktyki przeciwsłonecznej.

Przykłady działania Cosmolenu

  • Bardzo wyraźnie rozjaśnia i likwiduje przebarwienia
  • Skuteczna we wszystkich typach melasy
  • Silnie nawilża skórę
  • Powoduje zwężenie porów skóry
  • Skutecznie reguluje wydzielanie łoju
  • Zapobiega powstawaniu zaskórników oraz stanów zapalnych i łojotoku
  • Odmładza skórę poprzez stymulację regeneracji włókien kolagenowych

Dyskrecja Piękna

Dermapen

Mechanizm Działania

Dermapen jest urządzeniem elektrycznym w kształcie pióra z jednorazową, sterylną głowicą wymienną zaopatrzoną w 12 cienkich igieł każda o średnicy 0.02 mm, wykonanych z molibdenu i wykonujących pulsacyjne ruchy. Głębokość nakłuwania skóry jest regulowana pokrętłem i ma zasięg od 0.5-2.5 mm. Precyzyjnie dobrana głębokość pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu, a ilość mikronakłuć wykonanych w czasie minuty wynosi 1300. Wyróżniamy trzy fazy mechanizmu działania w procesie pobudzania komórek skóry do odbudowy jej struktury Faza pierwsza – w wyniku urazu spowodowanego nakłuwaniem, dochodzi do wydzielania czynników wzrostu pochodzenia płytkowego oraz tworzenia nowych komórek , chemotaksji i proliferacji fibroblastów, a także pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej. Faza druga- to proces proliferacji komórek skóry, które stymulują wydzielanie czynników wzrostu z fibroblastów, keratynocytów i monocytów co skutkuje kolejną fazą przebudowy skóry i powstawaniem kolagenu typu III, IV, I i elastyny oraz proteoglikanów. Jednocześnie uaktywniane są procesy angiogenezy czyli tworzenia nowych naczyń. Faza trzecia – to przebudowa i remodeling tkanek. Następuje poprawa ukrwienia skóry, a dzięki wytworzonemu kolagenowi wzmocnienie jej struktury, poprawa gęstości i elastyczności oraz jej odżywienia.

Częstotliwość wykonywania zabiegu

Najlepsze efekty można osiągnąć stosując serię zabiegów w odstępach czasowych ( zwykle od 4-6 ). Po pierwszym zabiegu kolejny zabieg najlepiej wykonać po, kiedy skóra po pierwszym zabiegu jest całkowicie zregenerowana, a kolejne zabiegi w odstępach dwumiesięcznych przez kolejne 3-4 miesiące.

EFEKTY PO ZABIEGU

Widoczne efekty są już po pierwszym zabiegu, ale najlepsze osiągane są po przeprowadzeniu kolejnych serii 2-3 zabiegów. Zabieg z użyciem dermapenu można przyrównać z efektami jakie dają lasery frakcyjne.

Wskazania do zabiegu

  • Skóra zwiotczała pozbawiona elastyczności, cienka, poszarzała
  • Drobne zmarszczki twarzy, szyi , dekoltu
  • Infekcje wirusowe (opryszczka), bakteryjne , grzybicze
  • Blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne
  • Poszerzone pory skóry

Przeciwskazania do zabiegu

  • Choroby nowotworowe
  • Aktywna opryszczka
  • Aktywny, zapalny nasilony trądzik
  • Aktywny proces zapalny skóry w okolicy nakłuwania

OBSZAR PODDAWANY ZABIEGOWI

Dzięki dermapenowi zabieg może być wykonywany praktycznie w każdej okolicy ciała, na twarzy, szyi, dekoldzie , brzuchu , udach , pośladkach, wewnętrznej powierzchni ramion.

Opis

Dzięki dermapenowi zabieg może być wykonywany praktycznie w każdej okolicy ciała, na twarzy, szyi, dekoldzie , brzuchu , udach , pośladkach, wewnętrznej powierzchni ramion.

Kontrola pozabiegowa

Zaleca się nakładanie specjalnych niepodrażniających kosmetyków na okolice poddane zabiegowi Unikanie słońca, solarium, basenu, nasilonego wysiłku fizycznego ( nie chodzimy w czasie rekonwalescencji na siłownię , kiedy skóra jest podrażniona ) Stosowanie kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym SPF 50.

Dyskrecja Piękna

Kwas Hialuranowy

Postacie Kwasu Hialuronowego

W medycynie estetycznej stosuje się dwie formy kwasu hialuronowego postać nieusieciowaną i usieciowaną. Każdy z nich ma zarezerwowane swoje miejsce w medycynie estetycznej. Nieusieciowana forma kwasu hialuronowego występuje w postaci przezroczystego sterylnego żelu o gęstości i lepkości podobnej do kwasu występującego w naszej skórze. Jest bardziej płynny, delikatniejszy niż forma usieciowana, z krótszymi łańcuchami cząstek, dzięki temu bardzo dobrze rozprowadza się w tkankach. Służy do rewitaliazji skóry twarzy, szyi, dekoltu dłoni. Podawany jest w formie mikroiniekcji w obszary skóry z oznakami starzenia w celu jej nawilżenia, zwiększenia elastyczności i gęstości. Jednocześnie iniekcja z kwasu hialuronowego pobudza naturalne procesy odnowy i regeneracji skóry poprzez stymulacje komórek tkanki łącznej do produkcji kolagenu. Stosowanie kwasu hialuronowego w odstępach czasowych daje efekt naturalnego liftingu, dlatego też często w medycynie estetycznej określany jest jako mezolit. Systematyczne podawanie do skóry nieusieciowanego kwasu hialuronowego przedłuża trwałość wypełniaczy. Usieciowana forma kwasu hialuronowego stosowana jest przez lekarzy do wypełnień i modelowania twarzy. Kwas ten ma większą lepkość i gęstość , jego cząsteczki zostały wzmocnione specjalnymi wiązaniami co zapobiega jego szybkiemu rozkładowi. Usieciowany kwas hialuronowy jest znakomitym preparatem do wypełniania zmarszczek tworząc w miejscu podania stabilne implanty. Preparaty kwasu hialuronowego mają różną gęstość, w związku z czym mogą być podawane na różną głębokość skóry. Im gęstszy kwas tym jest bardziej twardszy co wiąże się z tym, że jest stosowany do wypełnienia głębszych zmarszczek.

Przebieg zabiegu

Obszar na którym będzie przeprowadzony zabieg zostaje zdezynfekowany. Ponieważ większość preparatów kwasu hialuronowego w swoim składzie ma dodatek środka znieczulającego, znieczuleniu można poddać niewielki obszar skóry w którym chcemy wprowadzić kaniulę. Za pomocą iniekcji kwas hialuronowy zostaje podany do skóry na odpowiednią głębokości w zależności od obszaru, który korygujemy. Efekt praktycznie jest natychmiastowy, ale dopiero po około 2 tygodniach uzyskuje się optymalny efekt. Pacjentka może od razu powrócić do codziennych obowiązków i pracy, nie ma okresu rekonwalescencji. Ważne jest, aby po zabiegu miejsca poddane iniekcji delikatnie traktować. Po zabiegu możliwe jest pojawienie się niewielkich wylewów krwi ( krwiaków) do tkanki podskórnej, które znikają w przeciągu kilku dni. Czas utrzymywania się preparatu w skórze jest uzależniony od wielu czynników między innymi wieku, miejsca podania preparatu, ilości podanego preparatu, stanu i kondycji skóry, stylu, życia. W zależności od gęstości różne firmy podają od 9,12 do 18 a nawet 24 miesięcy

Wskazania do zabiegu

  • Widoczne bruzdy nosowo-wargowe
  • Zapadnięte policzki
  • Opadające kąciki ust
  • Modelowanie i powiększanie ust
  • Wypełnianie „zmarszczek palacza” –pionowe linie widoczne nad górną wargą
  • „Linie marionetki” -zagłębienie biegnące prostopadle od kącików ust w dół do linii podbródka
  • Poprawa kształtu brody, konturów żuchwy
  • Wypełnienie „doliny łez” – widoczne zagłębienie biegnące od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka.
  • Korekcja kształtu nosa
  • Zmarszczki na szyi, dekoldzie , zmarszczki na czole
  • Zwiotczała skóra na dłoniacht

Przeciwskazania do zabiegu

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Nadwrażliwość na substancje zawarte w wypełniaczu, lignocainę lub inne środki miejscowo znieczulające
  • Choroby alergiczne
  • Choroby nowotworowe
  • Stany zapalne skóry ( opryszczka , trądzik )
  • ażywanie aspiryny i innych leków przeciwzapalnych ( odstawienie leku na parę dni przed iniekcją )
  • Tendencja do powstania bliznowców
  • Choroby o podłożu autoimmunologicznym (np. reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, choroba Gravesa –Basedowa, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, toczeń rumieniowaty itp.)

Kwas Hialuronowy i inne techniki łączone

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego można łączyć z różnymi innymi typami zabiegów: pilingami, zabiegami z użyciem lasera, fal radiowych czy toksyny botulinowej. Jest jednak przy tym kilka zastrzeżeń. Przede wszystkim, decydując się na różne rodzaje zabiegów na tę samą okolicę twarzy czy ciała, powinniśmy zachować odstęp co najmniej trzech tygodni. Warto również pamiętać o tym, że wysoka temperatura może przyspieszyć rozkładanie się kwasu hialuronowego w skórze. Dlatego wszelkie zabiegi wymagające dużego rozgrzania skóry (np. z użyciem lasera, podczerwieni czy fal radiowych) lepiej jest wykonać albo dwa, trzy tygodnie przed zabiegiem z kwasem hialuronowym, albo wstrzymać się z nimi mniej więcej miesiąc po zabiegu, bo po takim czasie cząsteczki kwasu wbudowują się w skórę. Przez dwa tygodnie po podaniu do skóry kwasu hialuronowego lepiej też zrezygnować z opalania, solarium i sauny.

Dyskrecja Piękna

Laser Frakcyjny CO2 (Ablacyjny)

Jesień/ zima to czas na zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2

Stosowanie Lasera CO2 ma znaczący wpływ na opóźnienie procesu starzenia i zatrzymanie upływającego czasu widocznego na naszej twarzy. Działanie lasera CO2 polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry, co zapoczątkowuje proces odbudowy nowego kolagenu. Światło lasera frakcyjnego przenika w głąb skóry, gdzie pochłaniane jest przez zawartą w komórkach wodę. W efekcie reakcji fotochemicznej woda obecna w tkance ulega podgrzaniu, a następnie odparowaniu czyli tzw ablacji. Efektem tego są mikropunktowe uszkodzenia skóry, pomiędzy którymi występują wysepki skóry nieuszkodzonej, z której to właśnie możliwy jest szybki proces regeneracji. Podczas jednego zabiegu uszkodzeniu ulega około 15-30 % powierzchni skóry zatem 70-85 % to zdrowa skóra potrzebna do odbudowy kolagenu i szybkiego gojenia. Jednocześnie dochodzi do wydzielenia ciepła, które uszkadza komórki w tym również komórki kolagenowe, co stymuluje procesy naprawcze

Wskazania do Zabiegu Laserem Frakcyjnym CO2

  • Odmładzanie skóry ( wiotkość skóry , drobne i głębokie zmarszczki wokół oczu i ust.
  • Poszerzone pory i niejednolity odcień skóry
  • Blizny po trądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne i pourazowe, blizny, rozstępy
  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Leki fotouczulające(Biseptol,Doxycyclina,Encorton,Amitryptylina,Sulfa salazyna,tzw NLPZ, Propranolol, Chinina, Amiodaron, Lipanthyl,Chlorpro pamid, maści stosowane w trądziku -Benzacne, Duac,)
  • Choroba nowotworowa
  • Retinoidy i ich pochodne ( odstęp pomiędzy odstawieniem leku a zabiegiem 6 miesięcy )
  • Stany zapalne skóry, opryszczka
  • Zioła: dziurawiec , arnika , mniszek lekarski, nagietek
  • Korzystanie z słońca lub solarium 2 tygodnie przed zabiegiem

 

Procedura Zabiegu Laserem Frakcyjnym CO2

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 rozpoczynamy od nałożenia środka znieczulającego ( pod okluzją ) w postaci kremu na około 40 minut przed zabiegiem . Po tym okresie skórę oczyszczamy z nadmiaru kremu i odkażamy, a następnie przystępujemy do zasadniczej procedury, czyli działania promieniowania laserowego na skórę. Celem złagodzenia dolegliwości odczuwanych przez pacjenta w trakcie zabiegu stosujemy nadmuch chłodnego powietrza. Po zabiegu skóra jest lekko napięta, zaczerwieniona jak po opalaniu, może być odczuwane lekkie pieczenie, uczucie gorąca na twarzy lub innej okolicy ciała poddanej zabiegowi. Na powierzchni skóry widoczna jest nieskończona ilość białych mikropunkcików, czyli skóra jest „ podziurkowana”. Proces złuszczania i gojenia trwa kilka dni. Przez okres pierwszych 2-3 dni występuje przemijający rumień i obrzęk, może być też widoczne zbrązowienie skóry, które ustępuje pod wpływem złuszczania się naskórka w ciągu paru dni ( 3-7 dni). Nie zaleca się wówczas stosowania makijażu, a jedynie kremy łagodzące podrażnienia. Zarówno zaczerwienienie jak i obrzęk nie wyłączają pacjenta całkowicie z życia codziennego, a jedynie z życia zawodowego o ile jest to kontakt w pracy z innymi ludźmi. Okres całkowitej rekonwalescencji maksymalnie trwa do 14 dni po zabiegu, po tym okresie można zaobserwować wyraźną poprawę wyglądu skóry. Jest to dopiero początek bowiem tworzenie nowego kolagenu następuje w kolejnych miesiącach. Efekt przeprowadzonego zabiegu można w pełni ocenić dopiero po upływie 3 -6 miesięcy. W przypadku profilaktyki, kiedy chcemy odświeżyć skórę można poprzestać na jednym zabiegu ,natomiast w przypadku gdy potrzebna jest większa regeneracja skóry, zabieg ten można powtórzyć najszybciej po upływie 1 miesiąca, jednak o częstości wykonywanych zabiegów decyduje lekarz dobierając go indywidualnie do każdego pacjenta. Zabiegi z użyciem lesera CO2 w zależności od potrzeb łączy się często z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego aplikowanego bezpośrednio po zabiegu, które wnika w głąb skóry poprzez mikrouszkodzenia spowodowane laserem. Taka kombinacja technik pozwala uzyskać lepsze efekty końcowe jak również okres regeneracji i gojenia skóry jest znacznie szybszy

Możliwe Powikłanie

Zabieg z użyciem lasera CO2 w rękach doświadczonego lekarza jest zabiegiem bezpiecznym. Zawsze jednak istnieje teoretycznie ryzyko możliwych powikłań, o czym każda pacjentka musi być poinformowana zanim zdecyduje się na procedurę. Po zabiegu może dojść do powstania przebarwień pozapalnych, które na ogół ustępują po 2-3 tygodniach. Nie zastosowanie się do zaleceń lekarza i brak zachowania higieny pozabiegowej może prowadzić do infekcji skóry czy powstania blizn.

Zalecenia Pozabiegowe

Po zabiegu musi być zachowana odpowiednia higiena skóry, stosowanie niedrażniących środków myjących, nawilżanie skóry i natłuszczanie (stosowanie Bapantemu w kremie , Medidermu). Bezwględny zakaz opalania i stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym

Różnica między laserem ablacyjnym a nieablacyjnym

Laser nieablacyny powoduje podgrzanie skóry wewnątrz bez naruszenia zewnętrznej warstwy, w przypadku lasera ablacyjnego jakim jest laser CO2 warstwa zewnętrzna ulega uszkodzeniu i dochodzi do jej złuszczania. Mimo ,iż proces gojenia w przypadku pierwszym jest znacznie krótszy, efekt końcowy jest dużo słabszy, a zatem skuteczność tego pierwszego jest zdecydowanie mniejsza . Porównując oba lasery, aby uzyskać taki sam efekt terapeutyczny w przypadku zastosowania lasera nieablacyjnego należy wykonać ten zabieg w ilości od 3-5, a zatem ekonomicznie oznacza to znacznie wyższe koszty, jak również więcej czasu poświęconego na kolejne procedury. Brak złuszczania skóry po zastosowaniu lasera nieablacyjnego sprawia, że skóra nie jest odpowiednio odświeżona ani odmłodzona, co jest charakterystyczna dla lasera ablacyjnego.

Dyskrecja Piękna

LINERASE
Innowacyjna terapia kolagenowa

Linerase

Należy do preparatów biostymulujących, których zadaniem jest pobudzanie naturalnych zdolności regeneracyjnych naszego organizmu . Preparaty biostymulujące, czyli tzw. stymulatory tkankowe, wymuszają na komórkach odbudowę tkanki, służą do odbudowy struktury skóry, poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny. Są to zabiegi silnie odmładzające, odżywiające, zagęszczające i zwiększające napięcie skóry. Zabiegi biostymulacyjne wykonujemy w serii – zazwyczaj 3, 4 sesje co 2, 3 tygodnie. Efekty uwidaczniają się stopniowo. Często już po pierwszym zabiegu widać symptomy poprawy wyglądu – pacjenci zauważają, że skóra jest nawilżona, bardziej napięta. Ostateczny widoczny efekt pojawia się po 3 miesiącach. LINERASE jest innowacyjną terapią dostępną w Polsce od czerwca 2015 roku. Jest to procedura medyczna wykonywana wyłącznie przez lekarza. Terapia regeneruje i odbudowuje skórę poprzez odtworzenie włókien kolagenowych oraz pobudzenie do produkcji nowego kolagenu przywracając tym samym jej utraconą sprężystość i naturalny blask LINERASE jest nowoczesnym i bezpiecznym preparatem do podawania śródskórnego, zarejestrowanym jako wyrób medyczny. Istotne jest to, że terapia nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych (jest nieimmunogenny). Procedura zabiegu jest małoinwazyjna, dzięki czemu nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. LINERASE to jedyny dostępny na rynku atelokolagen typu I w formie iniekcji, przeznaczony do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Atelokolagen LINERASE stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Bioaktywny preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek. Dzięki terapii skóra może stać się młodsza nawet o 5 lat Terapia preparatem LINERASE składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjentki, a pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Zalecane są 4 zabiegi w odstępie 2 tygodniowym dla uzyskanie pełnego efektu terapii. Po tym czasie wyraźnie widać różnicę w elastyczności i gęstości skóry. Efektem młodszego wyglądu można cieszyć się od 12 do 18 miesięcy.

Medycyna Estetyczna

Laser Frakcyjny CO2 (Ablacyjny)

Dyskrecja Piękna

mezoterapia

Mezoterapia

Jedna z najpopularniejszych procedur w medycynie estetycznej Jest to zabieg, który po raz pierwszy został przeprowadzony we Francji w 1952 przez Michela Pistora, polegający na śródskórnym podawaniu ( do skóry właściwej ) różnych substancji aktywnych, dobieranych indywidualnie do potrzeb pacjenta, celem odżywienia skóry i pobudzenia jej do regeneracji. Jest techniką wykorzystująca uraz jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej. Dzięki tej metodzie można poprawić stan nawilżenia skóry, uzupełnić niedobory witamin i minerałów, wspomóc mikrokrażenie, a tym samym zwiększyć napięcie i elastyczność skóry, przywracając jej świeży i młody wygląd. Zabieg wykonujemy za pomocą strzykawki i igły po wcześniejszym znieczuleniu środkiem miejscowo znieczulającym skóry pacjenta. Głębokość na jaką dostarczany jest preparat wykorzystywany w mezoterapii uzależniony jest od celu jaki chcemy osiągnąć . A zatem może być podany do skóry właściwej , a w przypadku kiedy chcemy wpłynąć na redukcję komórek tłuszczowych do tkanki podskórnej.

Wskazania do Zabiegu Laserem Frakcyjnym CO2

  • Odmładzanie skóry ( wiotkość skóry , drobne i głębokie zmarszczki wokół oczu i ust.
  • Poszerzone pory i niejednolity odcień skóry
  • Blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne i pourazowe, blizny, rozstępy

Częstość wykonywania zabiegów

Najlepsze efekty można osiągnąć jeśli kuracja zostaje zaplanowana, a zabiegi są powtarzane w zalecanych odstępach czasowych. Zabieg mezoterapii powtarza się co 2 tygodnie przez okres 2 pierwszych miesięcy, a następnie jako kuracje podtrzymującą 1 zabieg raz na 1-3 miesięcy, jednakże ilość zabiegów niezbędna do uzyskania pełnego efektu jaki chcemy osiągnąć dla danego pacjenta uzależniona jest od stanu skóry, wieku pacjenta, i wymaga konsultacji lekarza

Zalecenie Pozabiegowe

W okresie około tygodnia po zabiegu należy unikać sauny i basenu . Nie należy się również opalać.

Przeciwskazania do zabiegu Mezoterapii

  • Ciąża i okres laktacji
  • Nadwrażliwość na składniki preparatu
  • Miejscowe stany zapalne skóry
  • Miejscowa infekcja skóry ( wirusowa , bakteryjna , grzybicza )
  • choroby autoimmunologiczne
  • Choroby nowotworowe
  • Przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych i lprzeciwzapalnych (NLPZ) ( odstwaienie leku na 4-5 dni przed zabiegiem )

Możliwe Efekty Uboczne

Rumień, Zasinienie skóry, Niewielkie krwiaki, Obrzęk, Reakcje nadwrażliwości na składniki preparatów, Infekcje bakteryjne, grzybiczne (niezastosowanie się do zaleceń pozabiegowych), Zmiany barwinikowe (najczęściej hiperpigmentacja). Mezoterapia jest zabiegiem bezpiecznym o niewielkiej urazowości i w zasadzie nieobciążona występowaniem objawów ubocznych. Zabiegi powinny być przeprowadzane systematycznie ( według zaleceń lekarza w zależności od potrzeb skóry).

Związki Aktywne Stosowane w Mezoterapii

kwas hialuronowy – działa nawilżająco, poprawia napięcie i elastyczność skóry; pirydoksyna – wzmaga syntezę kolagenu, przyspiesza spalanie tłuszczy, zapobiega łysieniu; kwas liponowy – silny antyoksydant, działa odmładzająco i przeciwzapalnie; minerały m.in. krzem, miedź, cynk, magnez – wzmacniają tkankę łączną skóry, zwiększają syntezę kolagen kwas askorbinowy – działa przeciwstarzeniowo, zwiększa syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne, rozjaśnia skórę; biotyna – działa przeciwtrądzikowo i przeciwłojotokowo, przeciwdziała wypadaniu włosów; krzemionka – regeneruje tkankę łączną skóry, zwiększa syntezę kolagenu i elastyny; dexpantenol – wzmacnia mieszki włosowe, nawilża, łagodzi podrażnienia, wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny – poprawiają mikrokrążenie, wzmacniają naczynia włosowate, działają przeciwobrzękowo; wyciąg z wąkroty azjatyckiej – działa odmładzająco, odbudowuje włókna kolagenowe; wyciąg z karczocha – przyspiesza spalanie tłuszczy, działa antycellulitowo; L-karnityna – bierze udział w procesach lipolizy i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej; Kofeina – wspomaga spalanie tłuszczu.

Dyskrecja Piękna

Osocze bogatopłytkowe (PRP - PTATELET RICH PLASMA)

Osocze bogatopłytkowe

Jest autologicznym koncentratem pytek krwi zawieszonym w niewielkiej ilości osocza, otrzymywanej z własnej krwi pacjenta. Zabieg z użyciem osocza bogato płytkowego jest stosowany u pacjentów w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. W osoczu bogatopłytkowym zawarte są czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu, elastyny, naczyń krwionośnych, jak również zwiększają napływ komórek macierzystych i przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka. Dzięki tym procesom w skórze zostaje zapoczątkowany proces naturalnej regeneracji skóry co przekłada się na poprawę jej kondycji, zwiększenie napięcia, poprawę koloru, a w efekcie młodszy wygląd i lepsze samopoczucie pacjenta. Procedura ostrzykiwania osoczem bogato płytkowym jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów w Medycynie Estetycznej, ponieważ pozbawiona jest reakcji uczuleniowych, a z uwagi na szybką rekonwalescencję i powrót do codziennych obowiązków chętnie stosowana przez pacjentów. Jest jednocześnie doskonałym uzupełnieniem po zabiegach laserowych z uwagi na swoje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Procedura Zabiegu

Zabieg polega na pobraniu od pacjenta jego własnej krwi bezpośrednio do specjalnych próbówek, które umieszczone są następnie w wirówce laboratoryjnej i odwirowane z odpowiednią prędkością i czasem trwania. W ten sposób uzyskuje się płytki krwi, które oddzielone są od pozostałych składników krwi. Koncentrat bogato płytkowy wraz z osoczem jest odciągany do strzykawki, a następnie wstrzykiwany w skórze w wybrane okolice ciała za pomocą techniki iniekcyjnej( mezoterapii igłowej) lub przy użyciu dermapenu lub stosowany jest jako uzupełnienie po zabiegach z użyciem lasera CO2.

Rezultaty Zabiegu przy Użyciu Osocza Bagatopłytkowego

Efekty zabiegu będą zauważalne stopniowo. Przebudowa zaczyna się już po po 2 dniach, a pierwsze efekty są widoczne po 2 tygodniach do miesiąca. Skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd poprzez poprawę gęstości i elastyczności skóry, likwidacji drobnych zmarszczek na twarzy i szyi .

Dla kogo zabieg i jak często?

Częstość stosowania zabiegów przy użyciu osocza bogatopłytkowego dostosowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta . W chwili obecnej nie ma jednolitego standardu postępowania terapeutycznego. U osób młodych do 35 roku życia zabieg z PRP może stanowić profilaktykę starzenia skóry. Proponowana liczba zabiegów 1 x w roku, a kolejny po roku. U pacjentów od 35-45 roku życia sugeruje się następne podanie PRP po 6-12 miesiącach, po 60 roku życia zabieg przeprowadza się po 3,6,18 miesiącach od pierwszego zabiegu. Decyzję o częstości stosowania zabiegów zawsze podejmuje lekarz Medycyny Estetycznej po przeprowadzeniu wywiadu, ocenie kondycji skóry i ustaleniu oczekiwań pacjenta. .

Przeciwskazania do zabiegu Osocza Bogatopłytkowego

  • Ciąża i okres laktacji
  • Choroba nowotworowa
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Choroby krwi
  • Zaburzenia krzepliwości krwi
  • Aktywna opryszczka lub zakażenie skóry
  • Przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia ( np. aspiryna, która powinna być odstawiona przed zabiegiem na 4-5 dni )

Wskazania do stosowania osocza bogatopłytkowego

  • Zmarszczki, bruzdy, kurze łapki
  • Wiotka pozbawiona gęstości i sprężystości skóra
  • Uszkodzenia posłoneczne
  • Leczenie blizn potrądzikowych
  • Po zabiegach z użyciem lasera celem przyśpieszenia procesu gojenia
  • Zabieg dla pacjentów z ryzykiem alergii
  • Prewencja procesów starzenia skóry

Im starszy pacjent tym większa liczba zabiegów w celu uzyskania pożądanego efektu terapeutycznego. U osób młodszych rekomendowana liczba zabiegów jest mniejsza z uwagi na sprawne mechanizmy naprawcze . Osocze bogato płytkowe jest idealnym zabiegiem, który stanowi alternatywę dla osób z alergią, a także takich którzy nie akceptują iniekcji z kwasu hialuronowego bądź innego rodzaju wypełniaczy.

Medycyna Estetyczna

Pilingi Chemiczne (medyczne)

Pilingi Chemiczne

Peeling chemiczny to jeden z rodzajów zabiegów w medycynie estetycznej wykorzystujący kwasy o różnej sile działania, celem których jest kontrolowane złuszczanie wierzchnich warstw naskórka. Intensywność działania peelingu jest uzależniona od wielu czynników między innymi: rodzaju kwasu ( czyli czynnika chemicznego) użytego w peelingu (alfa hydroksykwasów-AHA beta hydroksykwasów-BHA), liczby zaaplikowanych warstw, czasu ekspozyzji na skórze i właściwej techniki wykonania zabiegu. Peelingi wpływają na poprawę działania bariery skórno naskórkowej. W wyniku eksfoliacji ( złuszczenia ) warstwy rogowej doprowadzą do rozjaśnienia skóry i poprawy jej kolorytu, hamują produkcję melaniny w melanocytach poprzez zahamowanie enzymu tyrozynazy, pobudzają aktywność fibroblastów, a tym samym wzrost syntezy kolagenu, poprawiają jakość włókien kolagenowych, wpływają na poprawę nawilżenia skóry poprzez wzrost zawartości kwasu hialuronowego, doprowadzają również do pogrubienia żywych warstw naskórka i skóry właściwej efektem czego jest uzyskanie pięknego i pełnego blasku skóry. Peelingi chemiczne można podzielić na 4 grupy w zależności od stopnia głębokości i oddziaływania na skórę:

  • Pilingi powierzchowne ( bardzo łagodne ) oddziaływujące w warstwie rogowej naskórka (do kolczystej ) poprzez odświeżenie skóry ,redukcję nadmiernej warstwy rogowej naskórka, pobudzenie procesów regeneracji wpływają na dodanie blasku i promienności
  • Pilingi powierzchowne ( łagodne ) oddziaływujące do głębokości warstwy podstawnej naskórka poprzez normalizację procesów rogowacenia i redukcję warstwy rogowej naskórka
  • Pilingi średniogłębokie oddziaływujące w warstwie brodawkowatej skóry właściwej poprzez intensywną stymulację procesów regeneracji i odnowy komórkowej, pobudzenie procesów naprawczych tkanki w wyniku kontrolowanego, lokalnego stanu zapalnego. Całkowita eliminacja komórek naskórka
  • Pilingi głębokie oddziaływujące do głębokości warstwy siateczkowatej skóry właściwej poprzez wywołanie stanu zapalnego do głębokości tej warstwy, stymulacja rekonstrukcji włókien kolagenowych i elastylowych skóry właściwej.

Częstotliwość wykonywania zabiegu

Peelingi wykonywane są w powtarzanych seriach. Działanie takie ma na celu intensywne pobudzenie skóry do przebudowy kolagenu i elastyny, które stanowią fundament skóry. Jednocześnie wpływają na szybszą odnowę naskórka wpływając w ten sposób odmładzająco na skórę , przywracając jej świeży i promienny wygląd. W zależności od kwasu i jego siły działania powtarza się procedury zgodnie zaleceniami producenta jak również po uwzględnieniu stanu miejscowego skóry. Po zabiegu celem wzmocnienia lub złagodzenia zabiegu stosuje się różne preparaty pod postacią masek , kremów lub olejków.

 

Wskazania do zabiegu z użyciem Pilingu

  • Objawy starzenia się skóry ( zmarszczki utrata, jędrności skóry, plamy piegi)
  • Zmiany barwinkowe spowodowane trądzikiem młodzieńczym czy nadmierną ekspozycją na słońce, przebarwienia pozapalne, plamy soczewicowate)
  • Nadmierny łojotok skóry twarzy, dekoltu, pleców
  • Umiarkowany trądzik ( zaskórnikowy, grudkowo-krostkowy)
  • Drobne blizny


.

Przeciwskazania do zabiegu z użyciem pilingu

  • Ekspozycja skóry na promienie UV
  • Aktywna opryszczka
  • Predyspozycja do tworzenia się bliznowców
  • Podrażnienia i uszkodzenia skóry ( nadżerki, przeczosy, otarcia)
  • Ciężkie postacie trądziku ( liczne krosty, torbiele ropne wymagające wcześniejszej terapii farmakologicznej )
  • Zabieg chirurgiczny przeprowadzony wcześniej w obrębie twarzy ( dwa miesiące wstecz )
  • Stan po krioterapii ( do 6 miesięcy )
  • Znamiona melanocytowe
  • Ciąża i okres laktacji
  • Schorzenia autoimmunologiczne ( kolagenozy, pęcherzyce )
  • Doustna terapia witamina A –Retinoidy ( wymagana jest półroczna przerwa w stosowaniu leków)
  • Alergie skórne
  • Miejscowe stosowanie pochodnych witaminy A ( wymagana jest minimalna miesięczna przerwa w stosowaniu kremów )

Przygotowania do zabiegu

  • Nie należy na tydzień przed zabiegiem stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, dermabrazji.
  • Skóra bez oznak stanu zapalnego czy infekcji bakteryjnej
  • Predyspozycja do tworzenia się bliznowców
  • W dniu zabiegu brak makijażu
  • Odstawić na kilka dni przed zabiegiem kremy z tlenkiem benzoilu, siarką alfahydrosykwasami, retinoidami ( nawet do miesiąca ), samoopalaczy
  • U mężczyzn w dniu zabiegu nie należy się golić
  • Nie należy się opalać ani korzystać s solarium na miesiąc przed zabiegiem

Możliwe powikłania po zabiegu pilingu

  • Obrzęk, który ustępują w przeciągu 24-72 godzin po zabiegu, w przypadków peelingów głęboko złuszczających ( fenolowych ) obrzęk może utrzymywać się dłużej do kilku dni
  • Ból, który ustępuje zwykle po 8-12 godzinach
  • Rumień twarzy
  • Świąd skóry
  • Zaburzenia barwnikowe –powstające szczególnie u osób posiadających przebarwienia i niestosujących ochrony przeciwsłonecznej z tendencją do tworzenia przebarwień, a także w przypadku zdrapywania złuszczającego się naskórka
  • Nadwrażliwość na zimno
  • Kontaktowe zapalenia skóry
  • Bliznowacenia (blizny przerosłe, keloidy u osób z tendencją do zbliznowaceń lub postawania keloidów)

Zalecenia pozabiegowe

  • Nie należy się opalać prze okres 4 tygodni
  • Stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF od 30-50
  • Nie stosować kremów z AHA przez 7-14 dni
  • Nałożenie makijażu jeśli konieczne minimalnie po 24 godzinach
  • Zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka
  • Stosowanie łagodnych środków do zmywania twarzy ( Cetapil )
  • Intensywne nawilżenie skóry preparatami hipoalergicznymi, bezzapachowymi

Efekt działania peelingów powoduje

  • edukcję niedoskonałości ( zaskórników, rozszerzonych porów ) i wygładzenie powierzchni skóry
  • Pogrubienie żywych warstw naskórka, redukcja nadmiernej warstwy rogowej
  • Redukcję objawów starzenia się skóry, spłycenie zmarszczek, poprawę sprężystości skóry
  • Wyrównaniu kolorytu skóry, rozjaśnienie przebarwień, blask i promienność skóry .
  • Redukcję zmian trądzikowych, blizn potrądzikowych i przebarwień pozapalnych
  • Przywróceniu właściwych funkcji skóry poprzez jej oczyszczenie i dotlenienie

Medycyna Estetyczna

Skleroterapia naczyć Żylnych

Skleroterapia

Chemiczna skleroterapia istnieje już od ponad 70 lat . Skleroterapia jest nieoperacyjną metodą leczenia żylaków i teleangiektazji polegającą na wstrzykiwaniu do ich światła środków obliterujących powodujących zwłóknienie zmienionych chorobowo naczyń żylnych o różnej średnicy. Dzięki prawidłowo przeprowadzonej skleroterapii żyła jest przekształcona w tkankę łączną, co odpowiada pod względem funkcjonalnym chirurgicznemu usunięciu niewydolnego naczynia. Skleroterapię można podzielić na zabiegi dotyczące dużych naczyń, z leczeniem refluksu w dużych zmienionych żylakowato naczyniach osiowych (żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej), żylaków dużych dopływów naczyń pniowych, perforatorów oraz dużych ( > 3 mm średnicy) żył siatkowatych, oraz zabiegi dotyczące małych naczyń w postaci teleangiektazji. Dożylne podanie środka obliterującego uszkadza trwale śródbłonek naczynia poprzez spadek napięcia na powierzchni komórek śródbłonka, zaburzenia na powierzchni komórek lipidów, rozerwanie cementu wewnątrzkomórkowego i wydobywanie się na powierzchnię komórek białka, gdzie następuje ich denaturacja. Postępujący następnie proces naprawczy w postaci odłuszczenia błony wewnętrznej, aktywacji wewnątrzpochodnej drogi krzepnięcia oraz nacieczenia ściany naczynia przez fibroblasty prowadzi do zwłóknienia w obrębie obszaru uszkodzonego śródbłonka. W czasie skleroterapii może dojść do formowania skrzeplin w świetle naczynia, dlatego też należy dążyć do tego, żeby zmiany zakrzepowe były na tyle małe, aby nie wywołać odczynu zapalnego i aby ich obecność nie spowodowała w późniejszym okresie rekanalizacji naczynia, a tym samym nie doprowadziła do zakończenia zabiegu niepowodzeniem. Obecność zakrzepu stymuluje, bowiem angiogenezę i powstanie teleangiektazji wtórnych tzw., neoteleangiektazji lub mattingu. Dlatego po zabiegu obliteracyjnym konieczne jest wprowadzenie kompresoterapii, co pozwala zminimalizować formowanie się skrzepu. Podsumowując, celem obliteracji przy użyciu roztworów w postaci płynnej jak i w postaci piany jest wykluczenie w całości lub w części patologicznej powierzchownej sieci żylnej i zapobieganie możliwym powikłaniom, redukcja bądź eliminacja istniejących objawów, oraz poprawa patologicznej hemodynamiki w obrębie naczyń żylnych.

Przeciwskazadnia

  • Zmiany zakrzepowe powierzchownego i głębokiego układu żylnego
  • zaawansowana miażdżyca zarostowa tętnic ( stadium 3 i 4 według klasyfikacji Founteina
  • ciężka choroba układowa ( toczeń rumieniowaty, twardzina układowa )
  • miejscowa lub ogólna infekcja
  • ciąża i okres laktacji ( zabieg możliwy do przeprowadzenia 6 miesięcy po porodzie
  • znany przetrwały otwór owalny w sercu
  • mikroangiopatia cukrzycowa
  • hiperkoagulacja „z” lub „bez” wywiadu w kierunku zakrzepicy żył głębokich ( przecwskaznia względne )
  • trombofilia ( przeciwwskazanie względne )

Wskazania do skleroterapii

Wskazania do zastosowania leczenia obliterującego można podzielić na medyczne i kosmetyczne. W pierwszym przypadku wskazaniem do obliteracji żylaków są zaburzenia troficzne skóry oraz niewydolność hemodynamiczna w krążeniu żylnym danego obszaru. Kosmetyczne wskazanie istnieje dla wszystkich żylaków, a szczególnie dla teleangiektazji i małych siateczkowatych żylaków, które przeszkadzają pacjentowi ze względów estetycznych, lecz nie mają znaczenia hemodynamicznego. Oprócz tego istnieje kilka szczególnych wskazań do zastosowania leczenia obliterującego. Są to żylaki w okolicy owrzodzenia wywołanego na skutek ich oddziaływania hemodynamicznego. Po ich obliteracji następuje szybsze gojenie się wrzodu, jak również następuje szybszy zanik wypryskowych zmian skóry w obszarze żylaków. .

Medycyna Estetyczna

Toksyna Botulinowa

Toksyna Botulinowa

Jest produktem beztlenowych, Gram-dodatnich bakterii Clostridium botulinum, popularnie nazywana jadem kiełbasianym. Mechanizm działania polega na porażeniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego poprzez fragmentację białka SNAP-25 (synaptosomal protein ) potrzebnego do uwalniania acetylocholiny z zakończeń presynaptycznych w efekcie czego mięśnie ulegają rozluźnieniu, a zmarszczki wygładzeniu. W medycynie estetycznej wykorzystuje się toksynę botulinową typu A ( preparaty : Botox, Vistabel, Dysport, ). Toksyna botulinowa jest polipeptydem zbudowanym z łańcuchów lekkich L ( łańcuch lekki 50 kd ) i H ciężkich ( łańcuch cięzki -150 kd ) połączonych labilnym termicznie mostkiem dwusiarczkowym, którego rozerwanie powoduje inaktywację neurotoksyny. Dlatego też, aby tego uniknąć toksyna musi być przechowywana w odpowiedniej temperaturze oraz bardzo starannie rozpuszczana w celu zachowania dwułańcuchowej integralności molekuły. Niewłaściwe obchodzenie się z preparatem toksyny przed iniekcją, może spowodować zerwanie delikatnych mostków dwusiarczkowych, a tym samym niemożliwy staje się transport łańcucha L do miejsca działania, co powoduje ,że cząsteczka toksyny staje się nieaktywna.

Przeciwskazania do toksyny botulinowej

  • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego ( miastenia Gravis, Zespół Lamberta-Eatona )
  • Nadwrażliwość na składniki preparatu
  • Ciąża i okres laktacji
  • Aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
  • Leki przeciwkrzepliwe
  • Stosowanie leków (cyklosporyny, aminoglikozydów (np.: streptomycyna, gentamycyna, kanamycyna), aminochinolonów, D–penicylaminy ( Cuprenil ), leków p/malarycznych (np.: chlorochina, hydroksychlorochina, leków stosowanych w celu znieczulenia (np.: pankuronium, tubokuraryna sukcynylocholina )


.

Stosowanie Toksyny Botulinowej

Od wielu lat toksynę botulinową stosuje się w leczeniu różnych schorzeń między innymi nadpotliwości ( ręce, pachy , stopy), migreny, skurczu powiek, zeza, ślinotoku, bolesnych skurczach mięśni szyi, nietrzymania moczu, oraz u pacjentów z porażeniem mózgowym i innymi zaburzeniami neurologicznymi. W medycynie estetycznej wykorzystywana jest do niwelowania zmarszczek:
  • Lwiej zmarszczki ( okolicy pomiędzy brwiami)
  • Poprzecznych czoła
  • Zajęczych bruzd ( okolica na grzbiecie nosa u nasady)
  • Kurzych łapek ( okolica zewnętrzna oka)
  • Zmarszczek palacza ( okolica wokół ust nad górną wargą )
  • Okolica bródki
  • Na szyi – linie /pierścienie Venus

Zalecenia po zabiegu

Nie należy wykonywać żadnych zabiegów pielęgnacyjnych przez kilka godzin. Należy unikać schylania się, sauny, treningu fizycznego. Podróż samolotem powinna być zaplanowana na inny dzień, niż dzień zabiegu, gdyż mogłoby to spowodować przemieszczenie się preparatu.

Kiedy można powtórzyć zabieg

Iniekcję z toksyny botulinowej można powtórzyć po całkowitym wygaśnięciu jej działania zwykle 6-8 miesięcy. Należy mieć świadomość, że może dojść do powstania przeciwciał przeciw toksynie , dlatego też nie należy wykonywać zabiegu zbyt często przed upływem 3 miesięcy, jednocześnie należy stosować najniższe dawki w odniesieniu do danego obszaru poddanego zabiegowi. Zastosowanie pojedynczej dawki toksyny wokół mięśnia okrężnego oka powoduje znaczną korektę zmarszczek kąta zewnętrznego oka ponieważ mięsień okrężny oka nigdy nie powraca do swojej masy wyjściowej.

Przygotowania do zabiegu

Jakiekolwiek efekty uboczne związane z użyciem toksyny botulinowej mają charakter przejściowy. Może to być, niewielki siniak i obrzęk w miejscu podania, który szybko ustępuje, nieznaczne asymetrie zmarszczek które mogą być skorygowane dodatkowym dostrzyknięciem preparatu.

Możliwe efekty uboczne

Jakiekolwiek efekty uboczne związane z użyciem toksyny botulinowej mają charakter przejściowy. Może to być, niewielki siniak i obrzęk w miejscu podania, który szybko ustępuje, nieznaczne asymetrie zmarszczek które mogą być skorygowane dodatkowym dostrzyknięciem preparatu.

Umów się dzisiaj na wizytę

Zapraszamy !

Dyskrecja Piękna

Adres:

ul. Armii Krajowej 133/u1, 
81-824, Sopot

telefon: (+48) 531-655-294
email: kontakt@dyskrecjapiekna.pl

Media: